Портрет ерцгерцога Альберта – Пітер Рубенс

Портрет ерцгерцога Альберта   Пітер Рубенс

Альбрехт VII – званий також Альберт, ерцгерцог австрійський; рід. 13 листопада 1559 р., шостий син імператора Максиміліана II, виховувався при дворі Філіпа II Іспанського. Як молодший син, він був призначений до духовного звання і в 1577 р. вже був кардиналом, потім архієпископом Толедским, а з 1584-96 рр. віце-королем португальським.

У 1596 р. він був призначений Філіпом II намісником в Нідерланди, де залишався до самої смерті своєї представником іспанської монархії, виконуючи цей обов’язок з тактом і гідністю. Довголітня війна з Францією, в якій він брав участь з успіхом завершилася миром, укладеним в Верв’ю.

Близько цього часу Філіп II здійснив свій план – надати Нідерландам більшу самостійність; C цією метою він передав свої верховні права на цю країну своєї дочки Ізабелли і визначив її руку ерцгерцогу Альбрехту, який залишив духовне звання і привіз інфанту в Нідерланди своєю супругою. Войовнича діяльність Альбрехта не припинилася з укладенням Вервиерского світу, так як війна з відпалими провінціями все ще тривала.

Особливою популярністю користуються битви, дані Альбрехтом Моріцу Оранскому за володіння Нюпортом, і облога Остенде, який йому вдалося взяти тільки після трьох з лишком років, у 1604 р. Дванадцятирічну перемир’я, укладене Альбрехтом в 1609 р., дало йому можливість діяльно і ревно потурбуватися про добробут і процвітання своєї країни. Він помер у липні 1621 р.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет ерцгерцога Альберта – Пітер Рубенс.