Портрет філософа – Любов Попова

Портрет філософа   Любов Попова

Картина створена в кубістичної манері. Незважаючи на всю умовність, притаманну цьому стилю, вона вражає своєю психологичностью.

На картині легко пізнаваний портретний образ людини. Особа перевоплощено, але відчувається енергійний характер і інтелектуальна сконцентрованість. Разом з тим серйозність скрашується іронічними деталями, такими як щегольские вусики, циліндр, біла манишка, чарка, зігнуті в скептичній посмішці губи.

Живописне рішення, уподобання Попової, вельми оригінально: використовуючи площині, вона формує тіло натурника, а навколишній простір немовби промацує з допомогою виступів. Таким чином, створюється цілісний образ людини, стираються відмінності між предметністю і невідчутним повітрям. За словами Попової, натурщиком для цього полотна служив її брат Павло Попов.

Помітний на картині номер журналу “Revue” надає полотну елемент історичної реальності. Яскраво зображена цифра 32 може бути уподібнене номерному знаку, проставлявшемуся на будь-якому предметі фабричного виробництва, щось на зразок марки, уподобляющей твір мистецтва просто “речі”.

З цієї картини почався перехід художниці до беспредметному мистецтва, в якому не спостерігається різниці між наявністю форми та відсутністю такої. Всі зображення неспокійно, воно немов “деренчить” під поглядом глядача та наводить на думку про хиткою, своєрідної гармонії, що панувала в душі художниці в момент створення картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет філософа – Любов Попова.