Портрет Франческо Марія делла Ровере – Тіціан Вечелліо

Портрет Франческо Марія делла Ровере   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Портрет Франческо Марія делла Ровере”. Розмір картини 114 x 103 см, полотно, олія. Творчість Тиціана до 1540-х років повністю пов’язане з художніми ідеалами Високого Відродження. У 1540-1570-х роках, коли Венеція вступає в період кризи, італійський майстер з позицій передових ідей Відродження відображає з суворою мужністю і щирістю нове суспільне становище людини, нові суспільні умови розвитку Італії.

Тіціан рішуче протестує проти всього потворного й ворожого гідності людини, проти всього, що несе настала в Італії настав час реакції, гальмує і затримує подальший суспільний прогрес італійського народу. Правда, Художник не ставив перед собою прямої задачі розгорнутого і безпосереднього відображення і критичної оцінки соціальних умов життя свого часу. Це якісно новий щабель в історії реалізму настала значно пізніше і отримала своє дійсне розвиток тільки в мистецтві 19 століття.

1520-1540-ті роки – час розквіту творчості Тиціана-портретиста. У ці роки він створює велику портретну галерею сучасників, серед яких безіменний “Юнак з рукавичкою”, гуманіст Вінченцо Мости, кардинал Іпполіто Медічі, правитель Мантуї Федеріго Гонзага, правитель Урбіно, видатний військовий інженер Франческо Марія делла Ровере, один Тиціана П’єтро Аретіно.

Тонкістю передачі індивідуального внутрішнього світу виділяється портрет феррарского юриста Іпполіто Рімінальді. Гідне місце в славному ряду займає портрет герцога Урбіно Франческо Марія делла Ровере, одягненого у військові обладунки на тлі прапорів і відповідних регалій. Картина є парною до портрета Елеонори Гонзага.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет Франческо Марія делла Ровере – Тіціан Вечелліо.