Портрет Франциска I, короля Франції – Жан Клуэ (Clouet, Jean )

Портрет Франциска I, короля Франції   Жан Клуэ (Clouet, Jean )

Жан Клуэ, в цьому великому портреті, показує Франциска I в багатому вбранні епохи Відродження. Традиційні відзнаки королівської величності обходилися без корони. Капелюх з білими пір’ям, прикрашена перлами, атласна одяг, щедро розшита золотом, медаль на золотий ланцюги і корони на дорогий червоної парчевої тканини позаду фігури короля – ясно вказують, що перед нами – Король. Багаті одягу, настінний килим не затьмарюють розумного, решительнго виразу обличчя короля, визнаного одним з найбільш великих і мудрих правителів Франції. Його звужені сині очі, його проникливий погляд, його темні вуса і борода надають його обличчю виняткову привабливість.

Франциск I, син Карла Орлеанського, змінив на троні Людовика XII в 1515 році. Його правління відзначено особливим інтересом до мистецтва і літературі, а також нескінченною війною проти одвічного ворога Карла V, Імператора Священної Римської Імперії, для боротьби з яким він об’єднав свої зусилля з німецькими принцами протестантами і Сулейманом Пишним. Його правління було відзначено розквітом культури. Французька мова був проголошений офіційним, замінивши латинь.

Було відкрито Королівський Коледж, що давав можливість отримати освіту всім бажаючим. Був виданий закон, що зобов’язував всіх друкарів, знімати копії з усіх опублікованих робіт для державного архіву. При Франциску I у Франції розпочався період Ренесансу. Він був людиною воістину універсальних обдарувань і меценат, і воєначальник. Його величезною енергії вистачало і на придворні інтриги, і на розвиток армії, і на поповнення колекції. Саме він заклав основу французької національної колекції, яка спочатку розмістилася в новому королівському палаці в Фонтенбло.

Король володів широким кругозором і вишуканим смаком. В 1517 році Франциск I поселив Леонардо да Вінчі поблизу Амбуаза, і всі картини, перебували у художника до моменту його смерті в 1519 році, наслідував король. В їх числі і знаменитий портрет Монни Лізи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Франциска I, короля Франції – Жан Клуэ (Clouet, Jean ).