Портрет французького посла в Англії сера Моретта Шарля де Solliès – Ганс Гольбайн

Портрет французького посла в Англії сера Моретта Шарля де Solliès   Ганс Гольбайн

Французький посол Шарль-де-Сольер лорд Моретт народився в 1480 році в П’ємонті. Змолоду служив при дворі Карла VIII, що пізніше став придворним Франциска I. В 1534-36 рр. був послом при дворі англійського короля Генріха VIII. В цей період і був написаний його портрет придворним художником короля Гансом Гольбейном Молодшим.

У цієї картини дивна доля. На портреті не вказано ім’я автора і зображеної людини і це твір було забуте протягом століть. Коли у ХVIII столітті картину придбав Август III Саксонський, вона значилася в його колекції як портрет правителя Мілана Лодовіко Сфорца, написаний Леонардо да Вінчі.

Лише в XIX столітті вдалося ідентифікувати модель на портреті: виявилося, що це французький посол, а художник – Ганс Гольбайн Молодший.

Портрет Шарля де Сольера лорда Моретта французького посла – визнаний шедевр Ганса Гольбейна Молодшого та світової портретного живопису в цілому. Художник писав цей портрет в період творчої зрілості та розквіту свого таланту. Для всіх портретів цього періоду характерним є загальне гуманістичне світогляд людей епохи Відродження.

Портрет французького дипломата виділяється навіть серед шедеврів Гольбейна Молодшого його вмінням передати магічний погляд розумних очей дипломата і воїна. Від портрета залишається потужне враження, як від зустрічі з людиною вражаючою духовної краси та глибокого інтелекту.

Художні достоїнства цієї картини настільки високі, що важко все перерахувати. Підкреслимо головне: фон картини – чорна драпірування, але навіть цей колір і тканина багата грають і переливаються в променях сонця, яке ми не бачимо, але відчуваємо разюче і в блиску кожної ворсинки хутра, і у відблисках благородних металів ланцюга і гудзиків, а глибокий тон оксамитового камзола і сліпучо білі рукава сорочки в прорізах рукавів підкреслюють потужний колористичний ефект. А насправді тут тільки відтінки благородного коричневого чорного і білого, але ми відчуваємо всю гаму, свято барв і кольорів. І на цьому тлі надзвичайно мудрий і проникливий погляд Шарля де Сольера лорда Моретта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет французького посла в Англії сера Моретта Шарля де Solliès – Ганс Гольбайн.