Портрет Франсуази – Пабло Пікассо

Портрет Франсуази   Пабло Пікассо

Це один з самих ліричних портретів Франсуази Жило – жінки, дивлячись на фотографії якої, розумієш, що є в ній щось неземне, що відрізняє її від оточуючих. Пікассо познайомився з Франсуазою в 1946 році. Спочатку їх зблизило мистецтво, через деякий час почався роман, що тривав майже десять років.

Відносини не були простими: художник був постійний лише в любові до музи, тим не менш, на цей раз він не пішов, а його кинули. Зрозумівши, що найкраще залишилося в минулому, Франсуаза покинула Пікассо, ставши єдиною жінкою, розірвала зв’язок з ним з власної волі.

В ній була пристрасть, внутрішня рішучість і твердість. Це відбилося в портреті 1946 року: в чіткості ліній, композиції роботи. Особливо яскрава деталь – волосся, вільно і жорстко кучеряве, що дають уявлення про характер зображеної жінки.

Зовнішня схожість її з Франсуазою Жило, зображеною на фотографіях, вгадати важко, однак душевний – цілком. Для художника ж вміти розпізнати людини дуже важливо. Складно зробити це, якщо не любиш. Любов, мабуть, була.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Франсуази – Пабло Пікассо.