Портрет Фрідріха Мудрого – Альбрехт Дюрер

Портрет Фрідріха Мудрого   Альбрехт Дюрер

Минуло небагато часу після повернення Дюрера на батьківщину, а його ім’я вже стало відомо. У Нюрнберг приїхав курфюрст Фрідріх Саксонський на прізвисько Мудрий. Він почув про Дюрере і побажав подивитися його роботи. У супроводі почту Фрідріх відвідав майстерню художника. У місті про це було багато розмов – рідкісні майстри такої честі удостоювалися.

Курфюрст Фрідріх був людиною розумним і спостережливим. Він помітив, з якою живою увагою художник вдивляється в обличчя його наближених. Він і на самому собі зловив пильний погляд шанобливо потупленних очей. Йому одужали не тільки роботи, але і сам Дюрер. Він зробив йому велике замовлення. У тому числі художник повинен написати його портрет. Так, звичайно, його високість вибере час, щоб позувати для начерку, підтвердив придворний, який брав участь у переговорах.

Так з’явилася ця чудова гравюра на міді – Портрет Саксонського курфюста Фрідріха Мудрого. Тут молодий художник показав, як він майстерно володіє всіма прийомами гравірування. Які м’які і легкі світло-тіні, так точно передана фактура: кучерява борода і хутро дорогої шуби, м’яке сукно берета і вишукана тканина сорочки. Разом з тим Альбрехт Дюрер передав характер Фрідріха Мудрого: його цілеспрямованість і волю, вроджене благородство і розум.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)