Портрет Гали з двома реберцями ягняти, балансують на її плечі – Сальвадор Далі

Портрет Гали з двома реберцями ягняти, балансують на її плечі   Сальвадор Далі

Портрет дуже мініатюрний, його розмір 6,8×8,8 див. Але він являє собою повноцінну і стилістично досконалу картину і дуже точно вивірений композиційно. Це маленьке полотно насичене скрупульозно промальованими деталями, які складаються, однак, в сюрреалістичну фантазію.

Місце дії картини – занедбаний двір. Напівзруйновані стіни, розвалений колодязь, руїни, уламки. Всю ліву частину картини займає жіноча голова, зображена крупним планом. Це Гала, дружина Сальвадора Далі. Її очі закриті, на губах – легка усмішка. На високих вилицях лежить рум’янець, губи підфарбовані.

Кожна деталь картини буквально занурює глядача в атмосферу теплого літнього дня. Гала засмагає. Її поза, вираз обличчя, – все говорить про те, що вона насолоджується сонячними променями. Біла бретелька контрастує зі смаглявою шкірою плеча. Намисто на шиї світяться відбитим світлом, привертаючи погляд глядача. Двір був залитий золотистим сяйвом.

У правій частині картини світло здається трохи зеленуватим, немов сонце пробивається крізь крони дерев. Цікава подробиця – крихітний велосипедист, полускритий за руїнами колодязя. Він настільки ж безбарвний і схематичний, як і його тінь, що падає на кам’янисту землю.

На плечі Гала – округлому засмаглому жіночому плечі – порушуючи закон тяжіння, балансують два баранячі реберця. Сам Дали говорив, що він зобразив на картині дві речі, які любить: свою дружину і баранячі відбивні на реберцях. Гала тут стоїть або сидить, трохи відкинувшись назад і спираючись спиною на чоловічу груди; глядач бачить тканина сорочки, гудзики, але сам чоловік залишається поза меж зображення. Швидше за все, це не хто інший, як сам Дали. А, стало бути, частування, лежить на настільки вишуканою підставці, призначене саме йому. Художник зібрав в одному крихітному полотні все, що дарує йому задоволення: обожненої жінку, улюблену їжу, тепло літнього дня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Гали з двома реберцями ягняти, балансують на її плечі – Сальвадор Далі.