Портрет Георга Гиссе – Ганс Гольбайн

Портрет Георга Гиссе   Ганс Гольбайн

Визнаний шедевр англійської періоду творчості Ганса Гольбейна – Портрет купця Георга Гиссе. Молодий купець сидить за столом, вкритим дорогим східним килимом. Художник в деталях, докладно описують обстановку контори: дерев’яні стіни і полки, книги в дорогих палітурках та багато різних предметів, необхідних у роботі.

Букет гвоздики у вазі з найтоншого венеціанського скла вказує на те, молодий купець – наречений. Предмети не затуляють власника своєю численністю, навпаки, створюють атмосферу особливої діловитості і образ спокійного, впевненого в собі людини.

На листку паперу, прикріпленому до стіни, художник накреслив: “Образ, що ти тут бачиш, має риси і вид Георга, такі у нього живі очі, такі його щоки. У віці 34 років, у році Господньому 1532”. Це було в звичаї того часу у художників Північного Ренесансу – залишати велемовні написи та побажання.

Зображення молодого комерсанта, представленого в обстановці своїй лондонській контори, виконано з справжнім блиском. У цьому портреті повністю розкрилася живописне обдарування художника. Ганс Гольбейн Молодший – блискучий колорист, володіє вишуканою палітрою, сміливо поєднуючи яскраві, соковиті тони з насиченими, стримано строгими глибокими темними кольорами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)