Портрет імператора Павла I – Володимир Боровиковський

Портрет імператора Павла I   Володимир Боровиковський

Павло Петрович – імператор Всеросійський, син імператора Петра III і імператриці Катерини II, народився 20 вересня 1754 року, вступив на престол після смерті Катерини II, 6 листопада 1796 року. Дитинство його пройшло в не зовсім звичайних умовах, наклали різку друк на його характер. Негайно після народження він був узятий імператрицею Єлизаветою від матері, з тих пір рідко вже мала можливість і бачити його, і переданий на няньок. Повалення Петра III і воцаріння Катерини мало змінили положення.

Існувала в цей момент партія, що бажала бачити на престолі Павла, а Катерині надати лише права регентства, Але партія не мала достатніх сил для здійснення своїх проектів, і це лише додало до породженому вже раніше відчуження між матір’ю і сином новий відтінок суперництва, якому належало особливо розвинутися згодом. 29 вересня 1773 року Павло і одружився з принцесою гессен-дармштадтською Вільгельміною, за прийняття православ’я нареченою Наталією Олексіївною.

Разом з тим виховання його було оголошено завершеним, але Павло. не отримав жодної участі в державних справах. Перша його дружина померла в квітні 1776 року від пологів, і 26 вересня 1776 року він одружився вдруге, на принцесі виртембергской Софії-Доротеї, в православ’ї Марії Феодоровне. І після того, за час всього життя Катерини, місце, зайняте Павлом в урядових сферах, було місцем спостерігача, сознающего за собою право на верховне керівництво справами і позбавленого можливості скористатися цим правом для зміни навіть самої дрібної деталі в ході справ.

Поступове загострення відносин між Катериною і сином призвело, зрештою, до того, що Павло замкнувся зі своєю дружиною в Гатчинському маєтку, подарованому йому матір’ю в 1783 році, і тут влаштував собі особливий світ, у всьому відмінний від петербурзького. Раптова хвороба і смерть Катерини II, 6 листопада 1796 року відкрила Йому дорогу до трону.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет імператора Павла I – Володимир Боровиковський.