Портрет інфанти Маргарити – Дієго Веласкес

Портрет інфанти Маргарити   Дієго Веласкес

Дієго Веласкес, перебуваючи на придворній службі в іспанського короля, часто зображував на своїх полотнах членів королівської родини, що було дуже популярно, тим самим підкреслюючи велич та шляхетність правлячої династії.

Такою роботою є “Портрет інфанти Маргарити Марії”, написаній у 1655 році; цей портрет займає особливе місце у творчості художника і відноситься до зрілого періоду його творчості. У цей період Веласкес створив безліч портретів дочки іспанського короля Філіпа IV, згодом стала імператрицею Священної Римської імперії.

На картині зображена маленька дівчинка в офіційному вбранні, має холодний, гордовитий погляд, який треба було мати представникам династії. Постава теж видає в дівчинці належність до королівської сім’ї.

Але, незважаючи на манірність і статичність фігури маленької спадкоємиці престолу, художник передав найдрібніші риси особи: м’якість ліній, золото волосся, ніжна припухлість губ надають її портрета особливу теплоту і ніжність, що контрастує із суворим зовнішнім виглядом.

Картину Дієго Веласкеса “Портрет інфанти Маргарити Марії” можна побачити в Луврі – найвідомішому музеї Європи і всього світу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет інфанти Маргарити – Дієго Веласкес.