Портрет Ірен Кана д Анверс – П’єр Огюст Ренуар

Портрет Ірен Кана д Анверс   Пєр Огюст Ренуар

“У 1880 році Ренуар написав на замовлення портрет Ірен Кана д Анверс, дочки багатого фінансиста, банкіра Каэна д Анверса. Цей портрет виділяється серед замовлених робіт Ренуара. Фоном йому служить густа зелень, яка ще більше підкреслює ніжний овал обличчя і густі довгі темно-руде волосся, розсипане по плечах і опускаються до лінії талії на світлому блакитному платті.

Вираз обличчя і очей Ірен передає нам відчуття душевної зосередженості і навіть смутку, що так рідко зустрічається у творчості Ренуара. Щось схвилювало художника, і він під впливом настрою і свого розуміння настрою дівчини створив портрет, побудований на плавних і спокійних ритмах, передавальних розташування густою зеленою листя навколо фігури і голови дівчини, відтіняли прекрасні довгі нитки її пишних волосся, спокійно лежать на широкому подолі сукні руки.

Великі сірі очі Ірен особливо вражають вдумливим і спокійним виразом. Прекрасна гармонія кольорів, чіткий малюнок композиції, психологічна змістовність образу виділяють цей портрет в багатому творчому доробку Ренуара.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Ірен Кана д Анверс – П’єр Огюст Ренуар.