Портрет Ієроніма Хольцшуэра – Альбрехт Дюрер

Портрет Ієроніма Хольцшуэра   Альбрехт Дюрер

Зображення доброго і близького друга Дюрера, члена Міської ради Нюрнберга Ієроніма Хольцшуэра – один з найбільш якісних і майстерень портретів художника. Лякаючий і насторожений погляд пропалюють глядача очей моделі відразу привертає до себе увагу, зачаровуючи силою внутрішньої експресії, якою володіє цей образ.

У трактуванні живописної поверхні портрета Дюрер йде слідами своїх попередників, нідерландських майстрів XV століття, вміли з немислимою ступенем деталізації відтворювати всі особливості зовнішнього вигляду моделі. Як і вони, художник з вражаючим мистецтвом прописує буквально кожен волосся бороди і шевелюри свого героя, у зіниці якого можна розгледіти мікроскопічне відображення віконного плетіння в майстерні художника.

Однак сила духовного життя цієї людини, яка проявляє себе в енергійному розвороті торсу і спрямований у протилежний бік рішучому і сміливому погляді, змушує згадати про героїчні інтонації в портретах роботи майстрів італійського Відродження, про те, як були показані люди в творах Мантеньї і Рафаеля.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)