Портрет Ізабелли Брант – Пітер Рубенс

Портрет Ізабелли Брант   Пітер Рубенс

З невеликого полотна на нас дивиться чарівна літня жінка з напрочуд жвавими очима. Її рот торкнулась невиразна усмішка. Темне волосся і плаття на темному ж фоні акцентують увагу глядачів саме на цьому повному прихованого чарівності особі. “Задумливо, уважно дивиться дружина Пітера Пауля. Позаду півтора десятка років спільного життя, повні зустрічей і розлук, радощів і розчарувань, сподівань.

Вона знає все про свого чоловіка. І його силу, і його слабкості. І круговерть придворної суєти, від якої не втечеш. Вона бачила хвилини його безвихідною втоми і відчаю від відчуття тікають по-пустому днів життя. Вона відчувала хід цієї жахливої машини державності, одним з коліщаток якої був її великий і часом такий безпорадний чоловік… ….

Вона бачила ці залиті сургучем пакети, серцем відчувала ненависть до всіх цих листів, довгим-довгим поїздок дружина… Як боялася, як чекала його самотніми ночами! Чекала і болісно думала. Навіщо всі ці метання по країнах Європи її чоловікові – видатному живописцю? Чому він не з нею, не з дітьми, не зі своїми полотнами? Все-все бачила пані Рубенс.

Всі. … але відав чи Рубенс, що зловісна чума віднесе його Ізабеллу? ” “Воістину я втратив чудову подругу, яку я міг і повинен був любити, тому що вона не володіла жодними недоліками своєї статі; вона не була суворою, ні слабкою, але такої доброї і такий чесний, такий доброчесного, що всі любили її живу і оплакують мертву.

Ця втрата варта глибокого переживання, і так як єдині ліки від усіх скорбот-забуття, дитя часу, доведеться покласти на нього всю мою надію. Але мені буде дуже важко відокремити мою скорботу від спогади, яке я повинен вічно зберігати про дорогому і понад усе шанованому істоту.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Ізабелли Брант – Пітер Рубенс.