Портрет канцлер Сег’є – Шарль Лебрен

Портрет канцлер Сегє   Шарль Лебрен

Шарль Лебрен відомий як офіційний художник французького Двору, творець “стилю Людовіка XIV”. Лебрен був сином скульптора і рано виявив неабиякий талант. Завдяки заступництву придворних кіл ще в період учнівства він почав виконувати великі замовлення, зокрема для кардинала Рішельє. В 1642-1646 художник жив в Італії, спілкувався з Пуссеном, вивчав творчість Рафаеля, але найбільше його захопило мистецтво болонських академістів.

Повернувшись в Париж, Лебрен залишався під заступництвом короля і його міністрів Мазаріні і Кольбера. Він став одним із засновників Королівської Академії живопису і скульптури, її керівником, а у 1671 р. був призначений директором Королівського Кабінету картин, тобто фактично став першим директором Лувру. В його руках були зосереджені величезна влада і відповідальність, але при цьому художник не переставав займатися живописом, зумівши зберегти талант і майстерність.

“Портрет канцлер Сег’є” – одне з найцікавіших творів Лебрена. Портрет свого першого заступника художник створив у реалістичній трактуванні, в скульптурно окресленої формі відчутні стриманість, неупередженість і величність. Саме в цьому творі повною мірою розкрився талант Лебрена. Інші відомі твори: серія картин “Історія Олександра Македонського”. 1660-1668. Лувр, Париж; “Дедал та Ікар”. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет канцлер Сег’є – Шарль Лебрен.