Портрет канцлера Ролена і його дружини – Рогир ван дер Вейден

Портрет канцлера Ролена і його дружини   Рогир ван дер Вейден

Рогир ван дер Вейден – один з кращих портретистів свого часу. До нас, на жаль, дійшло лише п’ять портретів, з більшою або меншою ймовірністю приписують майстру. Працюючи над портретами, Рогир використав прийоми, відкриті ван Цьому, який першим почав будувати прості, геометрично чіткі композиції і вважав за краще зображати клієнтів на рівному темному фоні.

Ці прийоми Рогіра розвинув і надав портрета інтимне звучання, прагнучи якомога глибше розкрити внутрішній світ позирующего йому людини. На наступній сторінці ви можете бачити дивовижний “Портрет молодої жінки” , належить пензлю Рогира. Здається, що перед нами – типова горожанка XV століття.

Опущені очі, смиренно складені руки. Але за цією “чергової” позо – глибина і тайна. З ще більшою інтимністю і теплотою написаний жіночий портрет, “Портрет молодої жінки” , . Зображена на цьому портреті жінка дивиться на художника прямим і відкритим поглядом, що говорить про безперечну духовної близькості між ними. З не меншою увагою підходив майстер і до чоловічих портретів. Прикладом тому може служити “Портрет Антонія Бургундського” .

Чимало портретів ми можемо знайти і в запрестольних образах, що належать пензлю Рогира ван дер Вейдена. Слідуючи існувала в той час традиції, Рогир включав в композицію запрестольний образ портрети благодійників, оплачивавших створення картини. Так, на звороті поліптиху “Страшний суд”, 1445-50 Рогіра написав канцлера Ролена і його дружину. Вони зображені апостолами перед святим Себастьяном і святим Антонієм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет канцлера Ролена і його дружини – Рогир ван дер Вейден.