Портрет Карагеоргия – Володимир Боровиковський

Портрет Карагеоргия   Володимир Боровиковський

Георгій Петрович на прізвисько Чорний, який увійшов в історію під ім’ям Карагеоргий, був верховним вождем антиосманського повстання, що охопило Сербію в 1804-1813 роках. Це масове збройне виступ пригнобленого народу проти півтисячолітньої влада Туреччини поклала початок відродженню незалежної сербської держави.

Завдяки своїй силі і масштабності воно потрясло Балкани. Полководницький дар неграмотного сербської ватажка, який посмів кинути виклик блискучій Порті і нанести не одна поразка султанської армії; незвичайні здібності державного будівельника, безмірне бажання свободи для Сербії; гідна поклоніння особиста хоробрість, нестримно бросавшая його в пекло бою і породжує здатність рубати і стріляти одночасно; і разом з тим жорсткість думок, позиції і дій, проистекавшая з патріархальних звичаїв і побільшена обстановкою військового часу, – такий був прототип героя двох віршів А. С. Пушкіна.

Ім’я Карагеоргия було на слуху в Петербурзі і тим більше в Бессарабії. Бунтівний образ вождя сербських повстанців як не можна більш точно відповідав у той час умонастроїв і романтичної спрямованості поета. В 1820 році, будучи на засланні в Кишиневі, поет написав вірш “Дочки Карагеоргия”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет Карагеоргия – Володимир Боровиковський.