Портрет Караваджо – Оттавіо Леоні

Портрет Караваджо   Оттавіо Леоні

Портрет італійського художника Мерізі да Караваджо написаний живописцем і рисувальником Оттавіо Леоні. Мікеланджело Караваджо, син каменяра, почав свою кар’єру батьківській професією. Початкову художню освіту отримав в Мілані.

Побувавши у Венеції, випробував сильний вплив творчості Джорджоне. Навчався також у майстерні Чезаре в Римі, де згодом працював і звідки у 1606 році йому довелося бігти, точно так само як і з багатьох інших місць, у зв’язку з переслідуванням поліції з-за різного роду бійок і зіткнень, в які Караваджо потрапляв через свого неприборканого вдачі і які дуже часто кінчалися смертю його супротивників.

Зрештою отримавши від римського папи помилування і прощення гріхів, Караваджо вирішив повернеться у вічне місто, але помер внаслідок хвороби на шляху з Неаполя до Риму. У творчості і художньої діяльності Караваджо розрізняють дві епохи. До першої належить більшість його ранніх побутових картин: сцен народного життя, зображень таверн з їх постійними, циган, гравців у карти і кості, солдатів, дуже схожих на розбійників, та інших сумнівних осіб, у колі яких нерідко доводилося обертатися художнику.

Сюди, між іншим, належать: “Ворожка” , “Шулери” , “Дівчина, що грає на лютні” , “Лютняр” , а також “Відпочинок на шляху до єгипетські землі” . Твори цієї доби відрізняються тонкою спостережливістю, жвавістю реалізму і прекрасним, світлим, золотистим колоритом, близьким до колориту венеціанців. З часу перебування Караваджо в Римі помічається поворот в його манері до другого стилю, приголомшуючого різкістю світла і густотою тіней; недоліки цієї манери кілька викупаються енергією вираження і своєрідною силою колориту і світлотіні.

До цього періоду відноситься більшість його великих релігійних картин, як, наприклад, “Покликання апостола Матвія”, “Мученицька смерть святого Матвія” , “Звернення апостола Павла”, “Розп’яття святого Петра” , “Успіння Богородиці” , “Христос Еммаусе” , “Положення в труну” , “Коронування Христа терновим вінцем” , “Мучеництво апостола Петра” . Портрети, що вийшли з-під пензля Караваджо, при звичайних технічних перевагах страждають недостатньо тонкою передачею індивідуального характеру зображених осіб, наприклад, “Чоловічий портрет” .

Значення Караваджо в мистецтві полягає, головним чином, в його прагненні відтворювати природу без оздоб, яка вона є, – натуралістичної тенденції, якої він завдав удар манірності старих італійських майстрів того часу і оголосив непримиренну війну численним послідовникам болонської академічної школи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)