Портрет кардинала Альбрехта Бранденбурзького – Лукас Кранах

Портрет кардинала Альбрехта Бранденбурзького   Лукас Кранах

Кардинал Альбрехт Бранденбурзький – курфюрст, архієпископ Майнцський і Магдебурзький, відомий політичний діяч епохи Реформації, примас католицької церкви в Німеччині.

Альбрехт був другим сином і самим молодшим, сьомим дитиною в сім’ї курфюрста Йоганна Цицерона Бранденбурзького і його дружини Маргарити Саксонської. Разом зі своїм братом у 1506 р. він заснував університет у Франкфурті-на-Одері, де сам вчився.

У віці 23 років став архиєпископом і Магдебурзьким адміністратором єпархії Halberstadt. У 1514 р. проведений в архієпископи Майнцские і отримав курфюршество Майнц. Альбрехт перебував при владі з 1514 р. аж до своєї смерті в 1545 р.

Альбрехт Бранденбурзький був шанувальником наук і покровителем мистецтв. Саме він у травні 1529 р. прийняв рішення про об’єднання і перебудові двох існуючих церков на ринковій площі Галле в собор, вважається і понині візитною карткою міста. Для внутрішнього оздоблення собору Альбрехт доручив Лукасу Кранаху написати протягом п’яти років 16 вівтарів, перебували у загальній складності з 142 картин. Це замовлення вважається найбільшим замовленням в історії німецького мистецтва.

На цьому портреті Альбрехт зображений у червоній кардинальської шапочці, в багатій чорній шубі з хутряним коміром. На гладкому зеленому тлі вміщено герб кардинала. Спокійна композиція, важлива поза, гордовитий погляд – все створює величний і водночас дуже індивідуальний образ.

Портрет кардинала Альбрехта свідчить про деякому нейтралітет художника до того місця, яке займав замовник релігійній боротьбі тих років. Ні дружба з Мартіном Лютером і його однодумцями, ні місце придворного художника саксонських курфюрстів, які очолювали коаліцію князів-реформаторів, не завадили Кранаху працювати для діячів католицької церкви.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет кардинала Альбрехта Бранденбурзького – Лукас Кранах.