Портрет Катерини Говард, п’ятої дружини короля Генріха VIII – Ганс Гольбайн

Портрет Катерини Говард, пятої дружини короля Генріха VIII   Ганс Гольбайн

Катаріна Говард – п’ята дружина короля Генріха VIII. Страчено за звинуваченням у подружній зраді. Походила з знатнейшего роду Говардов. Після смерті матері леді Кейт була віддана на виховання Агнесу, мачусі свого батька. У будинку цієї старенької родички Кейт не отримала хорошої освіти, проте рано набула навички “у любовної науки”, чому сприяла панувала атмосфера в будинку розпусти. Сер Томас Говард, герцог Норфолкский пристроїв племінницю до двору. До того часу король Генріх розлучився з четвертою дружиною Ганною Клевську і вже наглядав собі п’яту дружину. Юна Кейт сподобалася королю, що не вислизнуло від підприємливого Говарда. Шлюб був укладений. Генріх був дуже щасливий у цьому шлюбі.

Король обожнював свою дружину, називав її “троянда без шипів”, т. до. вона володіла добрим, простодушним характером, як дитина раділа подарункам. Однак, юна королева була дуже необережне у вчинках і зв’язках, брала до двору всіх своїх “друзів юності”, мала стосунки з короля пажем.

Цією обставиною скористалися вороги Томаса Говарда, впливового дядька королеви. Королю донесли про невірність дружини. Було суворе дізнання. Король був у відчаї, але, не приховуючи сліз, змушений був віддати наказ про ув’язненні юної дружини в Тауер. Незабаром на очах у цікавій натовпу вона була страчена. Тут Катаріна зображена суворої, з почуттям власної гідності, справжньою дружиною короля. Не видно вільний вдачу молодої жінки. Можливо, цьому сприяла сувора одяг, скромний колорит портрета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)