Портрет Катріни Хоогсат – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Портрет Катріни Хоогсат   Рембрандт Харменс Ван Рейн

НАПИСАНИЙ в нещасливий рік, коли все майно Рембрандта було продано з молотка, цей чудовий портрет – данина ранньому портретному стилю 30-х років, він зовсім закінчений, кожна деталь виписана.

При порівнянні з “Портрет Яна Сікса” кидаються в очі сильні сторони двох багато в чому різних технік; Рембрандт володів обома майстерно. Катріна Хоогсат – тут їй близько п’ятдесяти – була жінкою фарбаря. Що, мабуть, істотніше, вона належала до секти менонітів, серед яких художник мав настільки великі зв’язки, що не буде перебільшенням сказати: Рембрандта глибоко цікавило їх вчення. Не дотримувалися таких суворих правил, як володіли владою кальвіністи, меноніти по способу життя і переконанням нагадували квакерів.

Однак, звичайно, не могло бути й мови про те, щоб Рембрандт, “живе в гріху” з співмешканкою, вступив в цю секту. В силу чи то релігійних переконань, то чи особистих якостей Катріна вражає рідкісних спокоєм духу і просвітленістю, що нечасто зустрінеш на обличчях більш багатих і респектабельних замовників Рембрандта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Катріни Хоогсат – Рембрандт Харменс Ван Рейн.