Портрет княгині С. А. Кропоткиной c гітарою – Василь Суріков

Портрет княгині С. А. Кропоткиной c гітарою   Василь Суріков

Суріков був прекрасним портретистом. Значення портрета як жанру і як способу осягнути людину художник чудово розумів. Саме тому його етюди до знаменитих картин являють собою портрети головних фігур майбутніх полотен. Безліч і власне портретів було створено майстром. Один з них – “Портрет княгині Кропоткиной”.

Героїня портрета Софія Августівна Кропоткіна, сестра художника. У картині видно основні індивідуальні принципи, на які Суриков орієнтувався, створюючи свої портрети, а саме: певна поза, яку ставив сам художник, нейтральний фон, для чого більше всіх підходив аркуш паперу. Ще однією значущою особливістю Сурікова було те, що остаточне рішення всієї картини створювалася тільки в момент роботи над нею, тобто фінальний задум визрівав не раніше, ніж художник безпосередньо починав працювати з натурою.

Княгині Кропоткиной художник вирішив у руки “дати” гітару, а для себе вибрав техніку акварелі. Невагомий, легкий образ створений тільки завдяки найтоншим колірних переходів акварельних фарб. Філігранні нюансування створюють пластичність, з якої виростає портрет суворої, задумливою трохи романтичної жінки.

Сам портрет відрізняється вишуканістю і аристократичністю – витончена поза, тонкі довгі кисті рук Софії Августовни, гарне вбрання, що поєднується з темною тонкої шаллю, накинутою на голову. Сьогодні цей чудовий акварельний портрет можна побачити у Третьяковській галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет княгині С. А. Кропоткиной c гітарою – Василь Суріков.