Портрет князя А. А. Безбородько – Йоганн Баптист Лампі

Портрет князя А. А. Безбородько   Йоганн Баптист Лампі

Князь Олександр Андрійович, державний діяч, освіту здобув у київській академії. З 1765 року Безбородько був записаний в бунчукові товариші і призначений правителем канцелярії малоросійського генерал-губернатора, графа Румянцева-Задунайського.

У 1767 році князь Безбородько. визначено членом малоросійського генерального суду, а через два роки, коли почалася війна з Туреччиною, він вступив у військову службу і виступив у похід до Бугу з ніжинським полком і після начальствував над полками: лубенським, миргородським і компанійським. У перекладі Румянцева в першу армію, Безбородько після довал за ним і брав участь у боях при Ларзі, Кагулі і в штурмі силистрийских укріплень.

По укладенні Кучук-Кайнарджійського миру Румянцев звернув увагу імператриці Катерини II на Безбородька, і в 1775 році він був призначений секретарем до государині для прийняття прохань, що надходять на Найвище ім’я. На цій посаді Катерина II скоро оцінила здібності Безбородька, його старанність, хороший стислий і точний стиль в ділових паперах, і він зробився улюбленим її доповідачем. У 1780 році Безбородька супроводжував імператрицю в її подорожі по Білорусії, в якому відбулося перше її побачення з імператором Йосипом II. На Безбородька було покладено ведення “денний записки”, тобто журналу подорожі.

З цього часу імператриця Катерина II залучає його до обговорення питань зовнішньої політики. До честі його, не можна не відзначити, що його блискучою кар’єрою він зобов’язаний не настільки звичайного при дворі Катерини II фаворитизму, наскільки своїм непересічним талантам. Безбородько володів незвичайною пам’яттю і дивовижною працездатністю. З багатосторонньою діяльністю державної Безбородька поєднував широку життя хлебосольного господаря і мецената в області образотворчих мистецтв і літератури. Він зібрав багатющу колекцію картин і художніх предметів

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет князя А. А. Безбородько – Йоганн Баптист Лампі.