Портрет королеви Ізабелли Бурбонської – Дієго Веласкес

Портрет королеви Ізабелли Бурбонської   Дієго Веласкес

Ізабелла – принцеса Франції, дружина іспанського короля Філіпа IV. У 1621 році на іспанський престол зійшов король Філіп IV. За 6 років до цієї події він одружився на французькій принцесі Елізабет Бурбонської, якому в ту пору було всього 13 років. Звичайно, це був виключно політичний шлюб. Елізабет дали ім’я на іспанський манер – Ізабелла.

Юна королева відрізнялася рідкісною красою і чарівністю. А ще вона була дуже розумна, з дитинства була скромна і сором’язлива, не любила позувати художникам. Ізабелла була освічена, любила театр, розбиралася в образотворчому мистецтві і літературі.

Народ Іспанії не залишився байдужим до краси і душевним якостям своєї молоденької королеви. Великі іспанські поети оспівували її у своїх віршах. Чоловік Ізабелли, король Філіп IV, був відомий своїми любовними пригодами. Двір дивувався – навіщо Філіпу інші жінки, коли поруч така дружина? Однак, Ізабелла все-таки завоювала любов і повага чоловіка.

Хоча він і не відмовився від зв’язків на стороні, але все ж припинив всі любовні романи в палаці, щоб не принижувати дружину. Сама Ізабелла, хоча і була завжди вірною своєму чоловікові, намагалася бути хорошою дружиною, але не палала до нього пристрастю, можливо, через занадто раннього заміжжя. Тим не менш, цей шлюб вважається вдалим серед інших королівських пар.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет королеви Ізабелли Бурбонської – Дієго Веласкес.