Портрет короля Філіпа III – Дієго Веласкес

Портрет короля Філіпа III   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Портрет короля Філіпа III”. Розмір портрета 305 x 320 см, полотно, олія. Живописець Веласкес створив посмертний портрет покійного батька чинного іспанського монарха Філіпа IV. Філіп III Габсбург, король Іспанії та Португалії з 1598 року, син Філіппа II Габсбурга і його четвертої дружини Анни Австрійської. Вже в юні роки, стали очевидними слабовілля інфанта Пилипа і нездатність до справ управління державою; набагато більше Філіпа III цікавили полювання і придворні свята, що поєднувалося з глибокою релігійністю.

Епоха короля Філіпа III стала періодом осмислення кращими умами іспанської нації минулого і сьогодення своєї країни, періодом “Золотого століття” іспанської культури, часу Сервантеса і Лопе де Веги. До початку XVII сторіччя економічний занепад Іспанії стала безсумнівною реальністю.

Потрібні невідкладні соціально-економічні і політичні реформи, однак уряд фаворита герцога Філіпа III Лерми не зробило в цьому відношенні практично нічого. У той же час канцелярська тяганина, хабарництво і казнокрадство взяли безпрецедентний розмах.

Лінивий, неосвічений і забобонний, король Філіп III оточив себе бездарними міністрами, думавшими тільки про своє збагачення за рахунок казни і народу; народ беднел внаслідок поганої адміністрації та вимагань фіскальних чиновників, а королівський двір потопав у божевільної розкоші.

У Нідерландах в перші роки 17 століття іспанський полководець Амбросіо Спінола зумів домогтися важливих перемог над голландцями, але фатальна брак грошей перекреслила ці успіхи та іспанців змусила укласти в 1609 році дванадцятирічну перемир’я, фактично визнавши незалежність відкололися від Іспанії північних провінцій Нідерландів. В іншому, до кінця правління Пилипа III Іспанія зберігала величезні володіння в Старому і Новому Світі, і імперські амбіції. Однак економічний фундамент іспанської імперії був зруйнований непоправно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет короля Філіпа III – Дієго Веласкес.