Портрет короля Іспанії Філіпа IV в обладунках – Дієго Веласкес

Портрет короля Іспанії Філіпа IV в обладунках   Дієго Веласкес

Картина севільського художника Дієго Веласкеса “Портрет короля Іспанії Філіпа IV в обладунках”. Розмір портрета 58 x 45 см, полотно, олія. Філіп IV Габсбург, король Іспанії, Португалії та Альгарве з 1621 року, син Філіпа III і Маргарити Австрійської.

Протягом довгого правління Філіпа IV Іспанія ще залишалася могутньою європейською державою, хоча економічне становище країни прийшло в занепад, але в той же час епоха Філіпа IV була часом розквіту іспанської культури Золотого століття. Отримав гарну освіту, розсудливий і не позбавлений здібностей, Філіп, однак, був дуже ледачий і більш прихильний полюванні, святам та іншим розвагам, ніж державних справах. Великий любитель театру, інший раз Філіп IV сам виступав у п’єсах в якості актора.

Знавець живопису, король оцінив геній Дієго Веласкеса, який, ставши придворним художником, обезсмертив монарха в своїх картинах. Філіп IV був одним з найбільш видатних меценатів свого часу, як про те свідчив, зокрема, зведений за його наказом палац Буен-Ретіро, оточений чудовими парками. Справи управління державою король Філіп IV довірив своєму фавориту графу-герцогу Оливаресу, людині властолюбивому, розумному, але разом з тим мстительному і ненаситним. Іспанський королівський двір потопав у розкоші, але простий народ знаходився в самому тяжкому становищі.

Всесильне чиновництво паралізувало господарську та суспільне життя країни, процвітало казнокрадство і хабарництво; духовенство зі своїми привілеями, багатством, відсталістю і неосвіченістю було ворогом і гальмом духовного та економічного прогресу Іспанії. Колись могутня монархія за короля Філіпа IV швидко розкладалася зсередини і ззовні. Король Іспанії Філіп IV був одружений двічі: спочатку на французькій принцесі Ізабеллі Бурбонської, а після її смерті – на своїй рідній племінниці 15-річної Маріанні Австрійської, яка народила йому вісім дітей, в тому числі і спадкоємця – майбутнього короля Карла II Габсбурга.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет короля Іспанії Філіпа IV в обладунках – Дієго Веласкес.