Портрет Козімо Старшого Медічі – Якопо Понтормо

Портрет Козімо Старшого Медічі   Якопо Понтормо

В цій ранній роботі Якопо Понтормо вже присутні ознаки маньєризму, одним із основоположників якого він стане. Саме манера зображення, тобто те, як воно написано, привертала художника. Портрет Козімо Старшого Медічі був створений через більш ніж півстоліття після того, як засновник династії Медічі, банкір і купець, який став правителем Флоренції, пішов з життя.

У посмертному зображенні людини майстер міг дати собі деяку волю. Замовив портрет секретар герцога Урбінського Лоренцо Медічі, одного з нащадків Козімо, ймовірно, до народження його сина. Козімо сидить в кріслі, перед ним – гілка лаврового дерева, емблема роду, навколо якої в’ється паперова стрічка з віршами з “3неиди” Віргілія.

У ссутуленной худий фігурі зображеного і його обличчі відчувається втома від бурхливо прожитих років, кисті його рук, як у звик наказувати і не бажає розлучатися з владою, стиснуті. Червоне вбрання Козімо, виділяючись на темному тлі, вносить в полотно тривожну ноту і передає драматизм, яким відзначено стан людини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Козімо Старшого Медічі – Якопо Понтормо.