Портрет Л. Н. Толстого – Іван Крамськой

Портрет Л. Н. Толстого   Іван Крамськой

Влітку 1873 року Іван Миколайович Крамськой працював над картиною “Огляд старого будинку”. Він жив у садибі недалеко від Ясної Поляни і вирішив неодмінно докласти всі зусилля, щоб написати портрет Льва Толстого.

Граф довго не погоджувався позувати. В одному зі своїх листів до відомого філософа і публіциста Н. Н. Страхову Толстой пише: “Вже давно Третьяков підсилав до мене, але мені не хотілося, а нині приїхав цей Крамськой і вмовив мене”.

У портреті Толстого яскраво проявився талант Крамського – психолога. Нейтральний фон полотна дозволяє художнику сконцентрувати увагу глядача на персонажі твору. Художник майстерно передає складний внутрішній світ великого письменника.

Погляд Толстого повний холодного уваги і проникливості видає в ньому блискучого аналітика людських душ, здатного зрозуміти і розкрити життєву суть. Крамськой демонструє цілісність натури Лева Миколайовича, непохитну волю і могутній інтелект. Демократичність і національний характер зовнішнього вигляду Толстого підкреслює його близькість до народу.

Портрет Толстого, на думку дослідників творчості Крамського, належить до числа кращих творів художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Л. Н. Толстого – Іван Крамськой.