Портрет листоноші Жозефа Рулена III – Вінсент Ван Гог

Портрет листоноші Жозефа Рулена III   Вінсент Ван Гог

Після переїзду в Арль у Ван Гога з’явилося багато нових знайомих. Серед них був і листоноша Жозеф Рулен. Художник часто бував в його гостинному домі. Дружина та інші члени сім’ї Рулена позували Ван Гогу для портретів. Самого листоноші художник писав декілька разів, зображуючи його на різних фонах.

Жозеф Рулен був людиною простим, прямолінійним і відкритим. Разом з дружиною він відвідував Ван Гога в лікарні, куди той потрапив у 1889 році. У листах до брата художник дуже тепло відгукувався про цих людей, називаючи Жозефа своїм другом.

Це ставлення Ван Гог в повній мірі передав у портреті, написаному в 1888 році. Художник зобразив простої людини потужної статури, дивиться прямо на глядача. Жваво переданий відкритий і зацікавлений погляд, і створюється враження, що листоноша в даний момент з кимось розмовляє.

Яскраво-зелений фон з червоним квітковим орнаментом надає полотну відтінок декоративності. Сама фігура Рулена написана в імпресіоністичній манері. Художник жваво передав гру світла на обличчі листоношу з допомогою поєднання інтенсивних чистих кольорів. Відблиски падаючого з вікна яскравого світла блищать і на завитках бороди Рулена, ретельно розчесаної на дві сторони.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет листоноші Жозефа Рулена III – Вінсент Ван Гог.