Портрет літньої жінки – Ханс Мемлінг

Портрет літньої жінки   Ханс Мемлінг

“Портрет літньої жінки” пензлю знаменитого фламандського живописця Ханса Мемлінга вражає дивною реалістичністю зображення обличчя моделі, що дозволяє судити про її віці, передбачати ті чи інші особливості характеру та світосприйняття.

Митець не ставить завдання полестити цій жінці, він правдиво передає її щільно стислі майже безбарвні губи, бліду шкіру, що в’яне, не намагається відтінити очі. Його модель і сама не дбає про це. Весь її строго-зосереджений вигляд, непроникне вираз обличчя, нерухомий погляд холодних очей видають турботи іншого плану. Її думки зайняті пошуком не зовнішньої привабливості, а духовної чистоти, спрямовані на внутрішнє вдосконалення.

Цікавий композиційний прийом у побудові фону для портрета. Праворуч від високого білого головного убору жінки Мемлінг робить фон глухим і темним, на якому особливо ефектно виділяється цей цікавий аксесуар її костюма. Зліва від зображення він пише пейзажний фон, оживляють композицію, надає глибину простору картини та повідомляє глядачеві додаткові подробиці про тому середовищі, в якій існує героїня.

Спочатку цей портрет був парним з “Портретом старого”, нині знаходяться в Державному музеї Берліна. “Портрет літньої жінки”, змінивши кількох власників, потрапив до Лувру у 1908 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет літньої жінки – Ханс Мемлінг.