Портрет Лукреції Панчатики – Аньоло Бронзіно

Портрет Лукреції Панчатики   Аньоло Бронзіно

Цей портрет Бронзіно писав одночасно з портретом Бартоломее Панчатики. Зауважте, що Лукреція Панчатики тримає на колінах розкриту книгу. Книга присутній і в портреті її чоловіка. Бронзіно часто наділяла цим атрибутом тих, у кого хотів підкреслити розум і піднесеність душі.

Холодна вишуканість Сучасники ставилися до творчості Бронзіно двояко. З одного боку, він був визнаним майстром портрета. Точність в деталях, витонченість і підкреслений аристократизм, властиві манері Бронзіно, були як не можна до речі в цьому жанрі. Але його релігійні полотна в силу тих же особливостей його стилю здавалися глядачам претенциозними, а іноді – навіть блюзнірськими, ображають релігійне почуття.

З тією ж двоїстістю підходили до спадщини Бронзіно і пізніші поціновувачі живопису. Безперечно визнаючи його досягнення в портретному жанрі, вони відмовляли йому в умінні писати багатофігурні композиції. Однак, як би там не було, Бронзіно все ж залишився в історії мистецтва як один з найталановитіших художників-маньєристів, а його полотна зараз привертають погляд глядача саме своєю прохолодною витонченістю і ідеальної неправильністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Лукреції Панчатики – Аньоло Бронзіно.