Портрет Луї Рішара де Ла Бретеша – Жан Оноре Фрагонар

Портрет Луї Рішара де Ла Бретеша   Жан Оноре Фрагонар

Час від часу Фрагонар писав звичайні портрети, створив він і кілька автопортретів. Однак найбільшу популярність принесли йому портрети-фантазії, або “уявні портрети”, велика частина яких з’явилася близько 1769 року. Всього відомо близько п’ятнадцяти “фантазій” при цьому вісім з них зберігається в Луврі.

Персонажі “уявних портретів” зображені художником в екзотичних, майже театральних костюмах, в оточенні яскравих деталей, майже завжди – на тлі витончених кам’яних балюстрад. Деякі з них легко впізнати – як, наприклад, покровитель Фрагонара Сен-Нон.

На іншій картині, позначені, як і портрет Вер-Нона, 1769 роком, зображений старший брат Вер-Нона, Луї Рішар де Ла Бретеш. На етикетці зазначено, що картина написана “за одну годину”. Вся ця серія картин жваво свідчить про високій майстерності Фрагонара і його вмінні писати не тільки легко і красиво, але і дуже швидко. На жаль, ми не можемо сказати, чи були ці портрети рекомендованими або ж художник створив їх, підкоряючись лише власної примхи.

Картина французького живописця Жана Оноре Фрагонара “Портрет музиканта”. Розмір портрета 80 x 65 см, полотно, олія. Картина має інше просте назва “Музика” і також входить в серію “Фантастичні фігури”, а в образі музиканта художник зобразив монсеньйора де ла Бретеш. Портрети серії “Фантастичні фігури” написані динамічними широкими мазками, і інтерес до вирішення динамічної поверхні тяжіє в них над психологічною глибиною трактування образів, навіяних класичним живописом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Луї Рішара де Ла Бретеша – Жан Оноре Фрагонар.