Портрет М. К. Олів – Валентин Сєров

Портрет М. К. Олів   Валентин Сєров

У 90 роки майстерність Валентина Олександровича Сєрова в плані портретів досягло свого розквіту. Він пише одну з найкращих своїх робіт “Портрет М. К. Олів”. Марі Костянтинівна Олів – відома меценатка і двоюрідна племінниця С. В. Мамонтова. Саме це полотно порівняло Ст. Сєрова з іншими видатними та відомими майстрами живопису.

Картина намальована вся в темних тонах. Жінка в чорному платті майже зливається з трохи світліше фоном. Єдиною яскравою плямою на всьому полотні є тільки обличчя жінки. Якщо розглядати картину поблизу, то видно, що мазки дуже широкі, нанесені експресивно з якоюсь силою.

Особа жінки спокійне, з якоюсь хитрою посмішкою. У погляді проглядається якась іскра хитрощі, але з тим, вони добрі й веселі. Волосся, по всій видимості, складені у високий пучок, але він з’єднується з тлом картини. Широке намисто на шиї жінки просто сяє сріблястими променями на темному тлі.

На перший погляд, може здатися, що картина ще незакінчена. Грубість мазків, різкі переходи, а іноді навіть злиття кольорів. Але всі ці деталі і роблять її такою особливою і притягує. Жінка на картині зображена з якоїсь грубість кисті, здається, ще більш тендітною і жіночною. Автор вклав у своє творіння багато психологічного сенсу. І, хоча, нам може здатися, що портрет створювався легко і швидко, то це не так.

Над портретом ексцентричної Марі Олів автор працював дуже довго. І у винагороду за витрачений час, він створив справжню перлину в скарбниці російської живопису. Полотно повний таємничості і майстерності виконання притягує погляд не тільки любителів мистецтва. В картину “Портрет М. К. Олів” Валентин Сєров вклав весь свій талант і душу. Можливо, саме тому він став в один ряд зі знаменитими художниками не тільки російської, але і європейської живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)