Портрет Мадам Годиберт – Клод Моне

Портрет Мадам Годиберт   Клод Моне

Портрет жінки – мадам Годиберт – написаний у період творчого становлення Клода Моне. Робота-одна з небагатьох, ранніх, ще пронизаних деталюванням, з зображенням людської натури скрупульозно з натури і реалістично.

Героїня запропонованої роботи не відома сучасникові достеменно, тому залишається насолоджуватися технікою письма і палітрою раннього Моне. Як було сказано вище, полотно належить досить яскравого періоду живопису Клода Моне. В ту пору художник захоплювався портретним живописом і людськими образами в повний зріст. Тут же можна відзначити справжнє майстерність написання різнофактурних матеріалів, реалістичність оповіді і невгамовну любов до кольору.

Техніка листи Моне, як видно, схожа з акварельного, – мало перекриттів шарів, чистий лист пігментом, відверті фарби в чистому вигляді. Палітра ще відстає від імпресіоністської ідеї розмаїття, але вже відкидає чорний колір. Що можна сказати про сюжет. Він простий і зрозумілий. Хороша компонування, незвичайний ракурс героїні, отвернутий від глядача. Моне передав велич мадам Годиберт, її зрілість і ставність. Підкуповує увага до нюансів вбрання та одягу жінки. Турнюр прикритий яскравою шаллю.

Художнику вдалося написати саме тканини різного характеру, структури та плетіння. Атлас переливається глибокими складками, хустку, мабуть, з вовняних ниток і не має такого сліпучого рефлексу, далекі драпірування закладені в звичайні вертикальні складки і наділені матовим світлом. Скромне біле жабо сукні, брошка, сережки і перстень – це скромні прикраси, що дозволила одягнути собі мадам Годиберт. Моне смакує цю скромність, підкреслює смак жінки, віддає перевагу самій атмосфері, окружившей жінку.

В якості декору серйозної обстановки автор застосував прикраса столу трояндами. Це повні і напівпрозорі квіти в кришталевому фужері. Тему квітів доповнює орнамент шовкового килима на підлозі, ворсиста фактура якого підкреслена плавними переливами від синіх тіней до кремового кольору. Робота “Мадам Годиберт” відповідає всім канонам класичного живопису, в ній мало що натякає на подальший перехід художника до імпресіонізму пізнього періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)