Портрет мадам Гоген у вечірній сукні – Поль Гоген

Портрет мадам Гоген у вечірній сукні   Поль Гоген

Тонкої за рівнем майстерності є робота Поля Гогена “Портрет мадам Гоген у вечірній сукні”, створена ним у 1884 році. Портрет написаний в техніці олійного живопису і в даний час зберігається в Національній галереї в Осло.

Колірний ряд полотна відрізняється м’якістю і тонким підбором відтінків. Полотно незвично і по композиції. Постать мадам Гоген обрамляє темний, насичено графітовий фон. Мадам Гоген зображена у профіль, що надає її образу височини і невловимості. Портрет здається недосяжним, оскільки від нас приховано найголовніше: погляд, вираз обличчя, лінія губ. Тим не менш, портрет повноцінний і значний. Він значущий і важливий уже одним тим, що в ньому відсутній подробиця і гранична висказанность.

Красиві молочні відтінки верху вечірнього плаття гармонують з мармуровим тоном шкіри мадам Гоген. Цей образ елегантний і привабливий. Створюючи портрет, Гоген використовував “боязкі”, злегка приглушені, пастельні кольори. Портрет вийшов аристократично стриманим. Темний холодний фон з відтінками блакитного кольору надає портрета ще більшу відстороненість і строгість.

Задній план з точки зору колористичного рішення нагадує химерну забарвлення якогось каменя-самоцвіти. Складне переплетення відтінків виліплює обсяг і структуру усього полотна, надаючи йому оригінальну фактурність і просторову ясність.

Образ мадам Гоген вийшов живим, чуттєвим. Зображення скоріше нагадує живописний етюд або начерк, але, тим не менш, цього виявляється достатнім, щоб відчути близькість, присутність мадам Гоген, її дихання і тепло.

Художник виявився здатний передати не просто зовнішню форму, портретна схожість, настільки необхідна, але не завжди достатня. Гоген за допомогою пензля і фарб передав повне яскравий емоційний стан, атмосферу вечора.

Тільки розглядаючи полотно як єдиний твір, без поділу його на плани, структурні компоненти, естетичні та неестетичні підтексти і навіть не аналізуючи художньо-образотворчі засоби, тільки в цьому єдиному випадку ми опинимося трішки ближче до розуміння генія, ніж, розкриваючи і оголюючи всі його художні таємниці, зрозуміти які до кінця навряд чи можливо. Для цього треба бути не просто творцем, для цього треба стати на один щабель з генієм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет мадам Гоген у вечірній сукні – Поль Гоген.