Портрет мадам Рекамье – Жак Луї Давид

Портрет мадам Рекамье   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Портрет мадам Рекамье”. Розмір портрета 173 x 243 см, полотно, олія. У своїх картинах кінця 18 століття Давид не тільки виразив духовний імператив свого часу, але і затвердив новий стиль. Один з його сучасників писав: “Скульптори, гравери, архітектори тільки й думали, як наслідувати його манеру.

Меблі, одяг, декорації, тканини – все підлягало зміни відповідно до нових смаків і новим стилем”. Новий стиль, тобто ранній стиль Імперії у всій його початкової простоті, представляє портрет звабливою і неспокійною дружини і дочки банкіра мадам Рекамье, замовлення на портретування якої Давид отримав в 1800 році. Декор в цій картині відтворений з спокійній та виваженій продуманістю всіх елементів нового стилю. Канапе, лавочка, світильник були спеціально виготовлені і вже потім перенесені в картину. У роботі зі своїми моделями Давид найбільше часу витрачав на написання голови та зачіски.

Аксесуари, можливо, виконані Енгром, який в той час був учнем у майстерні Давида. Одяг мадам Рекамье, з мінімумом простих текучих складок, здається навмисно незакінченою. Весь фон виконаний дуже побіжно, широкою кистю, крізь мазки якої де-не-де просвічує білий грунт. Це враження крайньої узагальненості, яка стала типовою рисою виконаних Давидом портретах, насправді містить в собі багато сенсу і особливу красу. Відчувається творче нетерпіння, цей прискорений темп змушує сильніше відчувати сам струм життя, ніби пронизує все полотно.

Природність поєднання босих ніг мадам Рекамье і недбало струмує туніки створює враження вічної краси зображеної двадцятитрирічної жінки. Виповнилося бажання мадам Рекамье – стати нев’янучої німфою, і вона дійсно нею була, коли через роки зачарувала і захопила великого французького письменника віконта де Шатобріана.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)