Портрет мадам Трабук – Вінсент Ван Гог

Портрет мадам Трабук   Вінсент Ван Гог

Жанна Лафюи Трабук була дружиною наглядача лікарні для душевнохворих, де Ван Гог проходив лікування. Коли вона позувала художнику, їй було 55 років. У листі братові Тео Ван Гог тепло відгукнувся про цю жінку, охарактеризувавши її як “нещасну, смирну і непомітну запилену травинку”.

Коли Ван Гог писав пейзажі біля лікарні, вона кілька разів розмовляла з ним, запевняючи, що не вірить в те, що він хворий. Напевно, саме живопис, в яку художник поринав з головою, змушувала його відволіктися від своєї недуги і ніби піти від нього на час.

У портреті художник передає лагідний характер жінки, її доброту й духовність. Непоказна худенька фігурка розміщена посеред полотна, автор досить узагальнено зображує чорну одяг і просту зачіску. Основний акцент зроблено на обличчі, покірно схилилася на бік голові, великих, добрих і уважних очах жінки.

Картина виконана акуратними дрібними мазками. Колірна палітра не відрізняється яскравістю, але, якщо вдивитися в кольори уважніше, можна розрізнити безліч м’яких відтінків. В особі переважають жовті відтінки, а загальний колорит пожвавлюється маленьким яскравим пучком квітів, що прикрашають плаття мадам Трабук.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)