Портрет мадемуазель Луїзи О Мерфі (Лежить дівчина) – Франсуа Буше

Портрет мадемуазель Луїзи О Мерфі (Лежить дівчина)   Франсуа Буше

Дені Дідро, самий запеклий критик Буші, не раз нападав на майстра за те, що він занадто любить “писати дівчат”. “І які ж ці дівчата? – обурюється Дідро. – Витончені представниці напівсвітла”. Дійсно, Буше мало замислювався про “моральної” стороні своїх робіт. І писав оголених жінок не тільки у вигляді богинь і німф, але досить часто зображував цілком земних одалісок.

Наприклад, в цій картині він створює відверто чуттєвий образ. Молода дівчина, майже підліток, лежить, розкинувшись, на софі. Буше оточує юну красуню самої витонченою розкішшю. М’які подушки, драпірування, курильниця для парфумів – все це створює атмосферу чуттєвої насолоди. Глядач, між тим, відразу ж розуміє, що героїня полотна потрапила в таку обстановку зовсім недавно і ще не встигла до неї звикнути. І ця “свіжість” повинна була надавати дівчині ще більше чарівності в очах “розбещених аристократів” XVIII століття.

Передбачається, що для цієї картини Буші позувала Луїза О Мерфі, дочка шевця-ірландця. У чотирнадцять років дівчина почала працювати моделлю, а вже незабаром привернула до себе увагу Людовіка XV, і він зробив її однією зі своїх коханок. Не залишився байдужим до краси Луїзи і славетний Казанова, який назвав її “білосніжною лілією, найпрекраснішої з усіх земних створінь”. Насамкінець зазначимо, що картина “Лежить дівчина” користувалася величезним успіхом – Буше навіть довелося написати кілька копії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет мадемуазель Луїзи О Мерфі (Лежить дівчина) – Франсуа Буше.