Портрет Марії Барончелли – Ханс Мемлінг

Портрет Марії Барончелли   Ханс Мемлінг

Марії Барончелли було лише чотирнадцять років, коли вона стала дружиною тридцятитрирічного Томмазо Портінарі. Відповідно бургундської моди на дівчині високий головний убір, оздоблений мереживом, довге покривало, яке підкреслює її положення нареченої.

Незважаючи на юний вік, її вигляд наповнений упевненістю світської дами, а коштовне кольє вказує на її високе соціальне становище. На відміну від байдужості чоловіка, її образ менш суворий, і, здається, легка посмішка торкнулася її особи.

Рентгенівські дослідження роботи виявили, що спочатку дівчина була одягнена інакше: положення бургундського очіпку, спочатку декорованого як і на “Триптиху Портінарі” V-подібними мотивами, було більш вертикальним, чорні драпірування спадали на плечі дівчини, обличчя якої прикрашав прозора вуаль. Зміни були внесені імовірно за бажанням замовника.

Примітно, що на триптиху, написаному Хуго ван дер Гусом десятьма роками пізніше, Марія Барончелли зображена в тому ж платті, з тим же дорогоцінним кольє. Її прикрашає руку кільце з двома каменями – чорним і червоним. Обидва портрета подружжя обрамлені мармурової рамкою – прийом, до якого художник вдавався і згодом. Портрет Томмазо Портінарі

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Марії Барончелли – Ханс Мемлінг.