Портрет Марії-Луїзи де Тассіс – Ентоні Ван Дейк

Портрет Марії Луїзи де Тассіс   Ентоні Ван Дейк

Сім’я де Тассіс походила з Бергамо і прославився винаходом в кінці XV століття першої в Європі поштової системи.. Марія походила з антверпенської гілки родини. Художник зобразив дев’ятнадцятирічну дівчину, що дивиться прямо на глядача. Темний фон дозволяє сконцентрувати увагу на прекрасною моделі.

На ній вишукане чорно-біле плаття з великими буфами за французькою модою того часу. Дивно повітряний білий шовк майстерно розшитий тонкою золотою тасьмою. Численні, тонко виписані складки сукні створюють чудову гру світла і тіні, що підкреслює блиск вишуканої тканини. На грудях Марії прикраса у вигляді золотого хреста з діамантами, на шиї – нитка великого перлів. У правій руці вона тримає віяло з страусового пір’я, який ніби колишеться в повітрі, наполняющем простір картини. Білосніжний високий комір з тонкого мережива прикрашений гострими краями візерунковими.

У трохи збентеженою полуулибке, осяваючою обличчя Марії легкому рум’янцем, тронувшем її щоки, ніжності білої шкіри художник з віртуозним майстерністю передає неповторну чарівність юності. Погляд великих темних очей дівчини, які дивляться відкрито і в той же час задумливо, надає образу особливу чарівність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Марії-Луїзи де Тассіс – Ентоні Ван Дейк.