Портрет Мартіна Лютера в образі лицаря Йорга – Лукас Кранах

Портрет Мартіна Лютера в образі лицаря Йорга   Лукас Кранах

Лукас Кранах Старший написав прекрасний мальовничий “Портрет Мартіна Лютера в образі лицаря Йорга”. Історія цього портрета дуже цікава, давайте з нею познайомимося.

Богослов і реформатор Мартін Лютер був ченцем Августинского монастиря в Ерфурті, жив там 1505-1511 роках, прийняв постриг, а пізніше і сан священика.

Коли саксонський курфюрст Фрідріх Мудрий заснував у своєї столиці Віттенберзі університет, він запросив Лютера і запропонував зайняти кафедру богослов’я. Одночасно Мартін Лютер був проповідником в одному з виттенбергских парафій, його проповіді привертали багато слухачів.

З початком руху Реформації Мартін Лютер зазнавав переслідуванням і змушений був переховуватися. Саксонський курфюрст Фрідріх Мудрий став прихильником Реформації і протегував Мартіну Лютеру.

Якийсь час Мартін Лютер змушений був ховатися в фортеці Вартбург. Там реформатор одягнувся у світський одяг, відростив волосся і бороду, прийняв ім’я Йорг. В цей період він переклав Євангеліє на німецьку мову, а у майстерні Лукаса Кранаха створювалися ілюстрації до вийшов у 1522 Новому Заповіту в перекладі Мартіна Лютера.

Взимку 1521/22 Лютер таємно провів кілька днів у Віттенберзі, попередивши листом про свій приїзд тільки Лукаса Кранаха. Тоді ж був написаний цей знаменитий портрет. Художник, зображаючи свого друга, передав силу його характеру і волю поривчастим поворотом голови, а живі очі видають розум і рішучість Лютера.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет Мартіна Лютера в образі лицаря Йорга – Лукас Кранах.