Портрет матері – Ілля Рєпін

Портрет матері   Ілля Рєпін

На даному портреті зображена мати художника, Тетяна Степанівна Рєпіна, уроджена Бочарова. Ця рання робота молодого живописця була виконана під час канікул, коли він, тоді ще студент Петербурзької Академії мистецтв, гостював у батьків на Харківщині, в слободі Осинівці.

Картина, написана з увагою і любов’ю, створює образ сильної і серйозною, але в той же час доброї і мудрої жінки, до якої глядач відразу ж переймається симпатією і повагою. Доброзичливе обличчя Тетяни Степанівни теплим золотавим тоном ясно виділяється на густій тіні фону, а її плаття і шаль виконано темно-синім і блакитними квітами.

Все це справляє яскраве враження, невелике полотно виглядає монументально і урочисто, на ньому – вольова і розумна жінка, справжня господиня дому. В ті часи частка солдатської дружини була нелегкою. Чоловіка постійно відправляли в далекі походи, а Тетяна Степанівна, живучи з дітьми у військовому поселенні, щоб прогодувати сім’ю, була змушена багато працювати на самих важких і брудних роботах.

Але, незважаючи на тяжке життя, мати В. Е. Рєпіна, будучи освіченою жінкою, змогла залучити дітей до книг. Вона навчала грамоті не тільки своїх чад, в її хаті збиралося більше десяти дітей, яких жінка вчила читати і писати. Тетяна Степанівна розбиралася в живопису і виховала в синові любов до мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)