Портрет Мікі Морозова – Валентин Сєров

Портрет Мікі Морозова   Валентин Сєров

По своїй суті Ст. А. Сєров завжди створював портрети правдиві, “живі”, передають відкриту емоцію, яку не так просто помітити і тим більше втілити в лінії та кольорі. До числа такого роду робіт можна віднести “Портрет Мікі Морозова”, який був написаний Ст. А. Сєровим в 1901 році.

Образ вийшов милим, щирим. Сам Міка точно вийшов з казки, нагадуючи доброго маленького принца. Пильний, гранично уважний погляд Міки видає його зацікавленість у чомусь. Світла постать хлопчика в білому костюмчику ніби повита струистим відсвітом.

Портрет Міки нагадує зображення, зроблене скоро, спішно. Все це створює ефект пленерного роботи. Темні очі хлопчика спрямовані вперед і висловлюють граничну залученість і інтерес до чого-небудь. Міка не тільки щось уважно розглядає, всі його істота відображає здивування, сьогодення і таке щире.

Для полотна характерно особливе імпресіоністичне настрій, динаміка переживання, динаміка почуттів. Цьому сприяє набросочний характер штриха, його поривчастість. Художник виявився здатний вловити ту саму хвилину чи секунду, яка характеризує зміни у відчутті самого героя полотна. Він точно готовий підскочити або різко, уривчасто обернутися, глянути на нас. Подібне явище відрізняє дану картину тим, що це вже не застигле, нерухоме, статичне зображення, але самостійно існуюче, дихаюче полотно.

Художник вибудував необхідні контрасти так, що наша увага концентрується безпосередньо на Микином особі. Ми точно і самі емоційно заражаемся цим станом хлопчика. Все інше в картині стає менш значуще, навмисно затемнюється автором, йде в область насиченого контрасту.

Загальний колористичний фон полотна стриманий, приглушено. Все націлено на те, щоб не тільки підкреслити портретну схожість, але і надати більшої художньої виразності. Основний план як ніби розмитий, згладжений. Портрет насичений світлом і повітрям. Це новореалистическое полотно, яке вибудовується по основних лініях імпресіоністичного мистецтва з прагненням передати почуття, яке відчувалося б гостро і жваво.

Художнику вдалося відобразити мить, помітити і вірно передати зміна душевного стану, спробувати зупинити час і перенести мить в простір вічного. Особливо цінним є те, що це мить неповторно, неповоротно. Тому вловити красу миті неймовірно складно, а ще складніше передати те чи інше явище, максимально точно і вірно. Для цього потрібно щось більше, ніж портретну схожість або майстерне повторення образів дійсності. Для цього необхідно чуйне серце художника, його тонка сприйнятлива душа. Справжній художник повинен бути сильним і прекрасною душею, щоб відчувати і передавати красу життя навколо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Мікі Морозова – Валентин Сєров.