Портрет Міли – Валентин Хабаров

Портрет Міли   Валентин Хабаров

Хабарова, багато дослідників, а також критики вважають знаменитим радянським портретистом, справжнім майстром своєї справи. На думку більшості, він своїми творами здатний передати цілий історичний етап життя, як жили в ті чи інші часи, ніж люди захоплювалися. Одним з таких портретів є картина “Портрет Міли”, яку художник намалював у 1970 році. Не дивлячись на те. Що епоха ця нам ще може бути близька, ми можемо помітити, що відмінність все-таки є, і воно полягає в книзі, яку захоплено читає дівчина. На мій погляд в наші дні, молоде покоління книзі воліли телевізори і комп’ютери.

Центр портрета займає образ дівчинки, яка зручно розташувалася в кріслі круглій формі, його погляд спрямований в книгу, і вона дуже захоплена своїм заняттям. Композиційно картина промальована на думку критиків правильно, доказом тому служать і прямокутної форми полотно, і синє крісло з білявою школяркою. Дівчинка сидить здавалося б в незручній позі, проте це задумка автора, передати всю її зацікавленість від читання книги. Вона цілком розмістилася в кріслі, підібгавши ноги. Зображення світильника, надає цьому портрету затишок і гармонію. Ніжно рожевий колір шпалер, говорить нам про те, що це приміщення не що інше, як кімната цієї дівчинки. Дівчинка мені здалася всебічно розвиненої, про що говорять кинуті в кутку кімнати ковзани. Рідко в наш час зустрінеш дітей, які захоплювалися б читанням і фігурним катанням.

Зображене паркетне покриття підлоги, виблискує від світла бра. Контраст створюють світло від світильника і ковзани, кинуті на підлозі. На мій погляд художник хотів показати нам дівчинку світлою і безневинною, у чомусь можливо навіть беззахисною. Складається враження, що за вікном зима, і Мила, зовсім недавно повернулася з катка і почала читати улюблену книгу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)