Портрет місіс Річард Єйтс – Гілберт Стюарт

Портрет місіс Річард Єйтс   Гілберт Стюарт

Гілберт Стюарт – художник, що стояв біля витоків формування національної американської школи живопису. Він навчався в Англії, відвідував майстерню Б. Уеста, але з початком Війни за незалежність, їх вабить почуттям патріотизму, повернувся на Батьківщину. Стюарт жив і працював головним чином в Бостоні і створив чудову галерею портретів своїх сучасників.

За час навчання в Англії він засвоїв манеру Т. Гейнсборо, причому настільки добре, що одна з робіт Стюарта довгий час приписувалася англійської живописцю. Спираючись на досвід, отриманий в Англії, Стюарт протягом усього свого творчого шляху створював легкі, ефектні, піднесені образи, нерідко, щоправда, прикрашаючи свої моделі.

Одночасно він писав точні образи в сухувато-реалістичній манері. До числа видатних творів митця належить “Портрет місіс Річард Єйтс”. Інші відомі твори: “Портрет Е. Р. Дашкової”. Ок. 1815. Ермітаж, Санкт-Петербург; “М-з Перес Мортон”. Ок. 1802. Художній музей, Вустер, штат Массачусетс; “Портрет Джорджа Вашингтона”. 1795. Національна галерея, Вашингтон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет місіс Річард Єйтс – Гілберт Стюарт.