Портрет Михайла Десницкого – Володимир Боровиковський

Портрет Михайла Десницкого   Володимир Боровиковський

Михайло – видатний діяч Олександрівської епохи. Навчався в Троїцької семінарії. Зважаючи на його “преизрядних успіхів”, Дружнє вчене товариство, засноване Новіковим і Шварцем, помістило його у філологічну семінарію; в той же час він відвідував Московський університет. Вплив суспільства позначилося на Михайла дуже сильно: все життя він виявляв тяжіння до містицизму. Він взяв у ньому тільки найкраще: прагнення до поширення освіти і благодійності.

Був священиком у Москві і приваблював своїми проповідями багато слухачів. У 1796 р. був призначений придворним пресвітером. У 1799 р., овдовівши, він прийняв постриг; у 1803 р. отримав Чернігівську єпархію. У 1818 р. він був призначений митрополитом Петербурзьким замість не ладившего з Голіциним і скомпрометованого Амвросія.

Співробітниками Михайла були Філарет Дроздов і Інокентій. Михайло витримував всі захоплення Голіцина, підганяв свої проповіді під його смаки, але за кілька тижнів до смерті написав Олександру лист із зображенням небезпек, що загрожують церкви.

Твори Михайла востаннє видані в 1856 – 57 р., в 16 частинах. Деякі з них цікаві як відображення духу часу, наприклад: “Бесіди про внутрішній стан людини”, “Зображення старого, зовнішнього, плотського і нового духовного людини”, “Праця, їжа і спокій духу людського” та ін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Михайла Десницкого – Володимир Боровиковський.