Портрет молодої дами – Фаюмський портрет

Портрет молодої дами   Фаюмський портрет

Файюмський портрет – справжнє диво в історії мистецтва. Створений безліч століть назад, він доніс до нас “живі” образи людей, в яких в епоху романтичного сприйняття римсько-єгипетського мистецтва бачили особи нащадків єгипетського царського дому Птоломєїв.

Свою назву портрети отримали по області Фаюм, розташованої на східних околицях Лівійської пустелі, яка в давнину була заселена єгиптянами. Фаюмські портрети були відкриті в 1615 П’єтро делла Валлє в одному з поховань і як екзотичні дивини відправлені в Європу. Їх виставляли в Кунсткамерах, і вони вражали глядачів. У 1887 австрійський дослідник Єгипту Теодор Граф склав велику колекцію портретів, скуповуючи їх у злодіїв, все плюндрували стародавні гробниці.

Після публікації даних про колекції у монографії німецького єгиптолога Морітц Еберса в 1888 Фаюмський портрет увійшов у світову історію мистецтва. Невідомі художники Фаюма писали портрети з натури восковими фарбами, що надає незвичайний ефект об’ємного зображення. Ці портрети укладали на обличчя людини після смерті і закріплювали поховальними пеленами, які обертали набальзамированние тіла. Колекції Фаюмских портретів зберігаються у багатьох музеях світу, в тому числі в Москві в ДМОМ їм. А. С. Пушкіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет молодої дами – Фаюмський портрет.