Портрет молодої жінки в лівому профілі – Антоніо дель Поллайоло

Портрет молодої жінки в лівому профілі   Антоніо дель Поллайоло

Як і багато флорентійські майстри епохи Відродження, Антоніо дель Поллайоло був різностороннім майстром. Він увійшов в історію мистецтва як скульптор і ювелір, живописець і гравер, художник. Поллайоло працював в основному у Флоренції та Римі.

На його творчість вплинула мистецтво не тільки італійських майстрів, але і художників Нідерландів, що особливо ясно відчувається в його міфологічних композиціях з панорамним пейзажним фоном. В якому б жанрі не працював майстер, його твори відрізняють впевнені лінії і ясна пластична форма, експресивність у передачі характерів і вишуканий смак в колориті. Профільний портрет молодої жінки – одне з перших творів Поллайоло в цьому жанрі. Воно навіяно профільними барельєфами античних надгробків, в яких ракурс моделі дозволяє глядачеві лише відсторонено спостерігати її без безпосереднього візуального контакту.

Роботи Поллайоло відрізняють дивовижна витонченість і вишуканість як у графічному, так і колориті. Інші відомі твори: “Битва десяти оголених чоловіків”. 1470. Пті-Пале, Париж; “Геракл і Антей”. Ок. 1475. Бронза. Національний музей, Флоренція; “Мучеництво св. Себастьяна”. Ок. 1475. Національна галерея, Лондон; “Аполлон і Дафна”. Ок. 1489. Національний музей, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет молодої жінки в лівому профілі – Антоніо дель Поллайоло.