Портрет молодої жінки – Якопо Тінторетто

Портрет молодої жінки   Якопо Тінторетто

Розмір картини 61 x 55 см, полотно, олія. Тінторетто в своїх портретах прагне не стільки до виявлення в першу чергу неповторної індивідуальності людини, скільки до показу того, як через своєрідність людського індивідуального характеру переломлюються якісь загальнолюдські типові для часу емоції, переживання, моральні проблеми.

Звідси деяка смягченность в передачі рис індивідуального подібності та характеру і разом з тим надзвичайна емоційна і психологічна змістовність його образів. Своєрідність тинтореттовского портретного стилю визначилося не раніше середини 1550-х років.

Так, образи більш ранніх портретів, наприклад чоловічий портрет, відрізняються швидше великої матеріальної осязательностью, стриманою динамікою жесту і загальної невизначеної задумливою мрійливістю настрої, ніж напруженістю свого психологічного стану.

Серед цих ранніх портретів, може бути, найбільш цікавий поколінний портрет венеціанки. Загальний стан благородної мрійливості тут передано особливо тонко і поетично.

У нього стримано вплітається відтінок ласкавою жіночності. У більш пізніх портретах, наприклад, у портреті Себастьяно Веньер і особливо в берлінському портреті старого, образи досягають великої духовної, психологічної глибини і драматичної сили вираження. Персонажі тинтореттовских портретів часто охоплено глибокою тривогою, сумним і скорботним роздумом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)