Портрет Мольєра – Шарль Лебрен

Портрет Мольєра   Шарль Лебрен

Найбільш конкретними історичними документами епохи завжди є портрети. Вони доносять до нас у всій зримою достовірності не тільки індивідуально неповторний вигляд моделі, але й ідеали покоління, зберігають риси великих людей минулого, володарів дум свого часу.

Виконаний Шарлем Лебреном, першим живописцем короля, головою французької Академії мистецтв, ідеологом придворного мистецтва, “Портрет Мольєра” не типовий для його творчості. Його живописне рішення відрізняється простотою і благородством.

Профільна композиція надає образу сувору відчуженість і замкненість характеру не комедіанта, але мудрого мислителя. М’яка мальовничість і пригашенность колориту посилює одухотвореність, підкреслює значущість і індивідуальну виразність обличчя, риси якого тануть в ковзних тінях.

Видатний французький драматург і актор, автор блискучих комедій, бичующих вади і неуцтво, через століття буде зображений великим скульптором Франції Жаном Антуаном Гудоном. Бронзовий бюст його роботи прикрашає експозицію музею. У цих двох портретах звучить діалог двох культур, двох століть в історії Франції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)